Showroom

invence.net s.r.o.
K Botiči 1439/5 - Vršovice
101 00 Praha 10

Po 9:00 - 16:00
Út 13:00 - 19:00
St 9:00 - 16:00
Čt 13:00 - 19:00
9:00 - 14:00

kontakt

+420 777 234 678
Volejte Po-Pá 9 - 19h
V showroomu je právě zavřeno, ale můžete nám zavolat

Římské rolety - údržba, praní a čištění

Praní římských rolet

Profily a technika římské rolety jsou bezúdržbové. Díky antistatické úpravě mnoho látek odpuzuje prach a nabízí tak optimální užitnou hodnotu. V případě potřeby lze římské rolety prát. Aby Vám zdobily okna a přinášely radost co nejdéle, dodržujte prosím uvedené pokyny pro péči.


Návod k mytí

Horní profil římských rolet lze čistit jemným čisticím prostředkem.

 

Čištění římské rolety s vyvléknutím tahových šňůr

Čištění látky s vyvléknutím tahových šňůr

 

Pro čištění rolety je třeba látku nejdříve oddělat od horního profilu a to následovně:

 1. Spusťte římskou roletu dolů.
 2. Šňůry spolu s kotvami vyvlékněte z oček nebo smyček. Strhněte látku ze suchého zipu na horním profilu.
 3. Pak vyjměte z látky příčné profily a zatěžovací tyč (pokud jsou zde použity).
 4. Při použití magnetického systému dbejte na polohu příčných profilů a orientaci magnetického systému. U lehkých látek jsou magnety umístěny střídavě na levé a pravé straně látky. U těžších látek jsou všechny magnety na stejné straně.

Dodržujte návod k praní uvedený na etiketě na horním okraji římské rolety. Příčné profily a zatěžovací tyč umístěte po čištění do původní polohy. Pak po praní připevněte látku k hornímu profilu, provlékněte šňůry očky nebo smyčkami a římskou roletu opět zapněte za dolními kroužky.

 

Čištění římské rolety bez vyvléknutí tahových šňůr

 1. Spusťte římskou roletu kompletně dolů. Ovládací šňůra by měla být zcela odvinutá.
 2. Pak vyjměte z látky příčné profily a zatěžovací tyč (pokud jsou zde použity).
 3. Při použití magnetického systému dbejte na polohu příčných profilů a orientaci magnetického systému. U lehkých látek jsou magnety umístěny střídavě na levé a pravé straně látky. U těžších látek jsou všechny magnety na stejné straně.
 4. Strhněte látku ze suchého zipu na horním profilu.
 5. Vyjměte šňůru z vodícího háku a vytáhněte upevňovací klip šňůry.
 6. Dodržujte návod k praní uvedený na etiketě na horním okraji římské rolety.
 7. Příčné profily a zatěžovací tyč umístěte po čištění do původní polohy.

Čištění látky bez vyvléknutí tahových šňůr

 

⭐ Pro ceny a termín dodání našich římských rolet na míru zašlete nezávaznou poptávku nebo nás s dotazy přímo kontaktujte.

Ručení

Výrobce neručí za chybnou montáž nebo nesprávné ovládání. Nezaručujeme výsledky čištění římské rolety. Vyhrazujeme si právo naše výrobky měnit nebo zlepšovat.

Varování

Vždy dodržujte pokyny k čištění římské rolety uvedené na etiketě na horním okraji látky. U syntetických látek dochází ke sražení o 1-2%, u látek s podílem přírodních vláken maximálně o 3%.

 

Informace o látkách a složení materiálu římských rolet

 

Vlastnosti látek

 

Látky kolekce pro římské rolety sestávají zčásti z přírodních vláken, jako je bavlna a len. Případné nerovnosti a nepravidelnosti vycházejí z charakteristiky dané tkaniny.

 

Tvarová stabilita

 

Všechny látky se před dalším zpracováním na římskou roletu „předem upravují (nechávají se srazit)“. Dodatečné sražení se tak sníží na minimum. Přesto mohou vlákna působením vlhkosti a teploty nabobtnat, protáhnout se nebo vytvořit záhyby, čímž mohou v látce vznikat nepravidelnosti. Za určitých okolností to může ovlivnit způsob, jak římská roleta visí.

Všechny látky této kolekce jsou testovány co do vhodnosti pro použití na římské rolety a odpovídají našim vysokým nárokům na kvalitu.

 

Barvostálost

 

Barvy látek se mohou působením světla měnit. Týká se to především látek s podílem přírodních vláken, jako je bavlna nebo len. Všechny látky této kolekce římských rolet jsou testovány co do barvostálosti a odpovídají minimálně třídě 4-5 (dostatečně - chvalitebně), s výjimkou některých přírodních látek.

Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání několika římských rolet dbáme na to, aby látka pocházela pokud možno z jedné šarže.

Bw - Bavlna je přírodní vlákno vyráběné z chmýří semen bavlníku. Je pevná v trhu, má přirozené kouzlo a dá se dobře barvit. Bavlna je ale zároveň citlivá na mačkání, sražení a vlivy světla, proto se často míchá se syntetickými vlákny.

Ln - Len je přírodní vlákno z rostliny lnu. Charakteristické jsou drobné nepravidelnosti v přízi. Vlastnostmi materiálu se z velké části podobá bavlně.

Pes/Pac - Polyester a polyakrylát jsou syntetická vlákna s výbornou odolností vůči vlhku, světlu a teplu. Obě tato vlákna jsou tvarově stabilní a dají se dobře prát.

Trevira CS - Trevira je jakostní třída polyesteru s velmi těžkou vznětlivostí. Tento materiál je na omak měkký a příjemný. Dalšími vlastnostmi se podobá polyesteru.

Vis - Viskóza je polosyntetické vlákno vyráběné z přírodní látky celulózy. Vlastnostmi materiálu rolety se z velké části podobá bavlně.

 

Otázky a odpovědi k římským roletám a jejich údržbě

 

Q: Jsou profily a technika římské rolety bezúdržbové? A: Ano, profily a technika římské rolety jsou bezúdržbové. Díky antistatické úpravě mnoho látek odpuzuje prach a nabízí tak optimální užitnou hodnotu.

Q: Lze římské rolety prát? A: Ano, v případě potřeby lze římské rolety prát. Před praním je třeba dodržovat návod k praní uvedený na etiketě na horním okraji římské rolety.

Q: Jak lze čistit horní profil římských rolet? A: Horní profil římských rolet lze čistit jemným čisticím prostředkem.

Q: Jak čistit římské rolety s vyvléknutím tahových šňůr? A: Pro čištění rolety je třeba látku nejdříve oddělat od horního profilu a vyvléknout tahové šňůry. Poté je nutné vyjmout z látky příčné profily a zatěžovací tyč (pokud jsou zde použity) a dodržovat návod k praní. Po čištění je třeba příčné profily a zatěžovací tyč umístit zpět do původní polohy a látku připevnit k hornímu profilu.

Q: Jak čistit římské rolety bez vyvléknutí tahových šňůr? A: Římskou roletu je třeba spustit kompletně dolů a vyjmout z látky příčné profily a zatěžovací tyč (pokud jsou zde použity). Poté je nutné dodržovat návod k praní a po čištění příčné profily a zatěžovací tyč umístit zpět do původní polohy.

Q: Jaké jsou vlastnosti látek kolekce pro římské rolety? A: Látky kolekce pro římské rolety sestávají z části z přírodních vláken, jako je bavlna a len. Případné nerovnosti a nepravidelnosti vycházejí z charakteristiky dané tkaniny. Všechny látky této kolekce jsou testovány co do vhodnosti pro použití na římské rolety a odpovídají našim vysokým nárokům na kvalitu.

Q: Jaká je tvarová stabilita látek římských rolet? A: Všechny látky se před dalším zpracováním na římskou roletu "předem upravují (nechávají se srazit)". Dodatečné sražení se tak sníží na minimum. Přesto mohou vlákna působením vlhkosti a teploty nabobtnat, protáhnout se nebo vytvořit záhyby, což může ovlivnit způsob, jak římská roleta visí.

Q: Jaká je barvostálost látek římských rolet? A: Barvy látek se mohou působením světla měnit, zejména u látek s podílem přírodních vláken, jako je bavlna nebo len. Všechny látky této kolekce římských rolet jsou testovány co do barvostálosti a odpovídají minimálně třídě 4-5 (dostatečně - chvalitebně), s výjimkou některých přírodních látek. Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání několika římských rolet se dbá na to, aby látka pocházela pokud možno z jedné šarže.

Cena výroby a montáže stínící techniky

Cena je kalkulována individuálně podle přesného provedení stínící techniky a použitých komponent. Termín dodání vnitřních rolet, žaluzií, posuvných stěn, závěsů, záclon, garnýží a dalších je 3-4 týdny od uhrazení zálohy. Navštivte náš showroom v Praze.