Showroom

invence.net s.r.o.
K Botiči 1439/5 - Vršovice
101 00 Praha 10

Po 9:00 - 16:00
Út 13:00 - 19:00
St 9:00 - 16:00
Čt 13:00 - 19:00
9:00 - 14:00

kontakt

+420 777 234 678
Volejte Po-Pá 9 - 19h
V showroomu je právě zavřeno, ale můžete nám zavolat

Praní plisé žaluzií

Plisé žaluzie jsou populární prvek zastínění bez vrtání na okna. Vyznačují se snadnou instalací i demontáž (např. při mytí okna), obsluhou i údržbou. Profily a technika vašeho Plisé jsou bezúdržbové.


1. Plisé žaluzie stáhněte do paketu.

2. Vyjměte Plisé z držáků.

Praní plissé žaluzií

 

3. Paket namočte do vany s vlažnou vodou (30°C) a šetrným pracím prostředkem.

4. Po 15 minutách Plisé rozviňte a okamžitě nechte vodu vytéct z voštin.

Praní plissé žaluzií

 

5. Perte stejnoměrnými pohyby v roztoku vody a čistícího prostředku.

6. Za profil zvedněte Plisé žaluzii z vany a ruční sprchou je důkladně z obou stran opláchněte.

Praní plissé žaluzií

Pozor: Látky Plisé vytahujte z vody oběma rukama a to šikmo, aby mohla voda okamžitě vytéct z voštin. Osprchujte také vnitřní voštiny.

 

7. Plisé opět stáhněte do paketu a důkladně vymačkejte.

8. Za vlhka, v zavřeném stavu Plisé opět zavěste do držáků.

Praní plissé žaluzií

 

9. V paketu nechte Plisé nejméně 12 hodin schnout. Během sušení několikrát otevřete a zavřete. Nežehlete! Plisování je absolutně trvanlivé.

Praní plissé žaluzií

UPOZORNĚNÍ:

 • U Plisé žaluzií poháněných elektricky nebo klikou je třeba zabránit styku mechanických dílů s vodou nebo roztokem vody a čistícího prostředku.
 • Při nedostatečném větrání a odvětrávání může dojít k tvorbě vodního kondenzátu. Plisé není určeno pro venkovní použití.
 • V případě montáže plisé do otevřených nebo částečně zasklených přístřešků nepřebíráme záruku.

 

NEPRATELNÉ LÁTKY:

 

Veškeré zatemňující látky. Informujte se, prosím, u invence.net s.r.o., jakou látku/látky máte, a případně si tento údaj poznamenejte do návodu pro péči.

Pro tyto látky platí:

 1. Prach z plisé můžete opatrně okartáčovat měkkým kartáčem.
 2. U silnějšího znečištění lze také plisé látku setřít vlhkým (ne kapajícím!) hadříkem (ne drhnout!). K navlhčení hadříku lze použít šetrný prací prostředek, rozpuštěný předem v maximálně 30°C teplé vodě.

 

⭐ Pro ceny a termín dodání našich plissé na míru zašlete nezávaznou poptávku nebo nás s dotazy přímo kontaktujte.

Otázky a odpovědi k praní plisse:

 

 1. Co jsou Plisé žaluzie a jak se vyznačují?
 2. Plisé žaluzie jsou populárním prvkem zastínění bez vrtání na okna. Vyznačují se snadnou instalací i demontáží, obsluhou i údržbou a jejich profily a technika jsou bezúdržbové.
 3. Jak správně vyjmout Plisé žaluzie z držáků?
 4. Plisé žaluzie stažené do paketu je třeba vyjmout z držáků.
 5. Jaký je správný postup praní Plisé žaluzií?
 6. Plisé žaluzie je třeba namočit do vany s vlažnou vodou (30°C) a šetrným pracím prostředkem po dobu 15 minut. Poté je třeba je rozvinout a nechat okamžitě vodu vytéct z voštin. Perte je stejnoměrnými pohyby v roztoku vody a čistícího prostředku. Za profil zvedněte Plisé žaluzii z vany a ruční sprchou je důkladně opláchněte z obou stran. Pozor, látky Plisé vytahujte z vody oběma rukama a to šikmo, aby mohla voda okamžitě vytéct z voštin. Osprchujte také vnitřní voštiny. Poté Plisé žaluzie opět stáhněte do paketu a důkladně vymačkejte.
 7. Jaké jsou důležité upozornění pro používání Plisé žaluzií?
 8. U Plisé žaluzií poháněných elektricky nebo klikou je třeba zabránit styku mechanických dílů s vodou nebo roztokem vody a čistícího prostředku. Při nedostatečném větrání a odvětrávání může dojít k tvorbě vodního kondenzátu. Plisé není určeno pro venkovní použití. V případě montáže Plisé do otevřených nebo částečně zasklených přístřešků nepřebíráme záruku.
 9. Jaké jsou nepratelné látky u Plisé žaluzií a jak je čistit?
 10. Veškeré zatemňující látky jsou nepratelné. Pokud máte takovou látku/látky, informujte se prosím u invence.net s.r.o. a případně si tento údaj poznamenejte do návodu pro péči. Prach z Plisé můžete opatrně okartáčovat měkkým kartáčem. U silnějšího znečištění plisé lze také provést setřením vlhkým (ne kapajícím!) hadříkem (ne drhnout!). K navlhčení hadříku lze použít šetrný prací prostředek, rozpuštěný předem v maximálně 30°C teplé vodě.

 

Cena výroby a montáže stínící techniky

Cena je kalkulována individuálně podle přesného provedení stínící techniky a použitých komponent. Termín dodání vnitřních rolet, žaluzií, posuvných stěn, závěsů, záclon, garnýží a dalších je 3-4 týdny od uhrazení zálohy. Navštivte náš showroom v Praze.