Showroom

invence.net s.r.o.
K Botiči 1439/5 - Vršovice
101 00 Praha 10

Po 9:00 - 16:00
Út 13:00 - 19:00
St 9:00 - 16:00
Čt 13:00 - 19:00
9:00 - 14:00

kontakt

+420 777 234 678
Volejte Po-Pá 9 - 19h
V showroomu je právě zavřeno, ale můžete nám zavolat

Montáž záclonových kolejnic

Záclona a závěs patří k nejrozšířenějšímu doplňku oken. Dotváří a výrazně ovlivňuje celkový design interiéru. Proto se neustále vyvíjejí a modernizují také záclonové kolejnice, pojezdy nebo garnýže. Podívejte se na montáž se stropními klipy nebo držáky, případně stěnovými držáky. Pojezdy umíme ohýbat do oblouku i po libovolné křivce podle šablony.


Montáž záclonových kolejnic - stropní klipy

 1. První dva stropní klipy namontujte na každé straně cca. 15 cm od konce závěsového profilu.
 2. Zbývající klipy rozmístěte na délku kolejnice ve vzájemných odstupech cca. 30 cm.
 3. Hliníkový profil namáčkněte na klipy a pevně zafixujte páčky.

 

Montáž záclonových kolejnic - stropní klipy

 

Montáž záclonových kolejnic - stropní držáky

 1. Stropní držáky přišroubujte ke stropu na každé straně cca. 15 cm od konce kolejnice.
 2. Zbývající stropní držáky rozmístěte na délku profilu ve vzájemných odstupech 60–80 cm.
 3. Hliníkový profil namáčkněte a zacvakněte. Upínací páčky zajistěte pootočením o 90°.

 

Montáž záclonových kolejnic - stropní držáky

 

Montáž záclonových kolejnic - stěnové držáky

 1. Stěnové úchyty stáhněte z držáků a přišroubujte ke stěně na každé straně cca. 15 cm od konce profilu.
 2. Zbývající stěnové držáky rozmístěte na délku kolejnice ve vzájemných odstupech 60–80 cm.
 3. Držáky opět nasuňte. Hliníkový profil namáčkněte a zacvakněte. Upínací páčky zajistěte pootočením o 90°.

 

Montáž záclonových kolejnic - stěnové držáky

 

POZOR: V případě kolejnic s elektrickým pohonem montujte stropní klipy s odstupem 10 cm od vnějšího okraje a udržujte vzájemný odstup mezi klipy cca. 60–70 cm.

 

Zavěšení závěsu

Na běžný metr se společně s hliníkovým vodičem dodává cca 16 kusů jezdců. Umisťujte, prosím, jezdce každých 6cm (řasicí páska) nebo na každý záhyb (automatická páska). Jezdce jsou odolné proti vyváření a mohou i během praní zůstat na závěsu.

 

Hliníkové kolejnice na záclony LEHA představují rakouský výrobek špičkové kvality. Díky maximálně přesnému zpracování a kontrole dokáže LEHA garantovat, že každý vyrobený kus odpovídá těm nejvyšším nárokům. Při správné montáži a obsluze Vám tento výrobek bude přinášet radost po mnoho let. V případě výskytu jakýchkoliv závad se prosím obraťte se na nás.

⭐ Pro ceny a termín dodání našich závěsů a záclon na míru zašlete nezávaznou poptávku nebo nás s dotazy přímo kontaktujte.

Otázky a odpovědi k montáži záclonových kolejnic:

 1. Jak daleko od konce závěsového profilu by měly být namontovány první dva stropní klipy? Odpověď: První dva stropní klipy by měly být namontovány na každé straně cca. 15 cm od konce závěsového profilu.

 2. Jaký by měl být vzájemný odstup mezi stropními klipy? Odpověď: V případě kolejnic s elektrickým pohonem by měl být vzájemný odstup mezi stropními klipy cca. 60-70 cm. V ostatních případech se doporučuje vzájemný odstup stropních klipů a stropních držáků cca. 30 cm.

 3. Jaký by měl být vzájemný odstup mezi stropními držáky? Odpověď: Vzájemný odstup mezi stropními držáky by měl být cca. 60-80 cm.

 4. Jaký je postup montáže stropních klipů? Odpověď: První dva stropní klipy namontujte na každé straně cca. 15 cm od konce závěsového profilu. Zbývající klipy rozmístěte na délku kolejnice ve vzájemných odstupech cca. 30 cm. Hliníkový profil namáčkněte na klipy a pevně zafixujte páčky.

 5. Jaký je postup montáže stropních držáků? Odpověď: Stropní držáky přišroubujte ke stropu na každé straně cca. 15 cm od konce kolejnice. Zbývající stropní držáky rozmístěte na délku profilu ve vzájemných odstupech 60-80 cm. Hliníkový profil namáčkněte a zacvakněte. Upínací páčky zajistěte pootočením o 90°.

 6. Jaký je postup montáže stěnových držáků? Odpověď: Stěnové úchyty stáhněte z držáků a přišroubujte ke stěně na každé straně cca. 15 cm od konce profilu. Zbývající stěnové držáky rozmístěte na délku kolejnice ve vzájemných odstupech 60-80 cm. Držáky opět nasuňte. Hliníkový profil namáčkněte a zacvakněte. Upínací páčky zajistěte pootočením o 90°

 7. Jak by mělo být zavěšeno závěsné zařízení? Odpověď: Na běžný metr se společně s hliníkovým vodičem dodává cca. 16 kusů jezdců. Jezdce umisťujte každých 6cm (řasicí páska) nebo na každý záhyb (automatická páska). Jezdce jsou odolné proti vyváření a mohou i během praní zůstat na závěsu.

 

Cena výroby a montáže stínící techniky

Cena je kalkulována individuálně podle přesného provedení stínící techniky a použitých komponent. Termín dodání vnitřních rolet, žaluzií, posuvných stěn, závěsů, záclon, garnýží a dalších je 3-4 týdny od uhrazení zálohy. Navštivte náš showroom v Praze.